ატალანტა — რომა — სერია A
სერია Aსეზონი 22/23
ორშ 24 აპრ··ტური 31·ატალანტა მოგება
მატჩის მიმოხილვა
12 ძირითადი მაჩვენებელი · სრული დრო- 3კუთხურები4
- 3ბარათები1
- 7დარტყმები14
- 4კარში დარტყმები1
- 15ჯარიმები11
- 16აუტები22
- 1თამაშგარეები1
- 10კარიდან დარტყმები6
- 0მოგერიებები1
- 20ვარდნები14
- 15ჩაჭრები7
- 12დრიბლინგები7
პერიოდი
მატჩის სტატისტიკა
| ატალანტა | მაჩვენებელი | რომა |
|---|---|---|
| მიმოხილვა | ||
| 3 | Corner kicks | 4 |
| 3 | Yellow cards | 1 |
| 7 | Total shots | 14 |
| 4 | Shots on target | 1 |
| 15 | Fouls | 11 |
| 16 | Throw-ins | 22 |
| 1 | Offsides | 1 |
| 10 | Goal kicks | 6 |
| 0 | Goalkeeper saves | 1 |
| 20 | Tackles | 14 |
| 15 | Interceptions | 7 |
| 12 | Dribbles | 7 |
| 37 | Ball possession | 63 |
| 0.93 | Expected goals (xG) | 1.03 |
| 352 | Passes | 609 |
| 2 | Big chances | 1 |
| 11 | Free kicks | 14 |
| 251 | Accurate passes | 505 |
| დარტყმები | ||
| 5 | Shots inside box | 8 |
| 1 | Blocked shots | 6 |
| 2 | Shots off target | 7 |
| 2 | Shots outside box | 6 |
| 0 | Hit woodwork | 1 |
| შეტევა | ||
| 1 | Big chances missed | 1 |
| 1 | Offsides | 1 |
| 3 | Fouled in final third | 4 |
| პასები | ||
| 16 | Throw-ins | 22 |
| 14 | Accurate long balls | 31 |
| 44 | Final third entries | 73 |
| 5 | Accurate crosses | 8 |
| ორთაბრძოლები | ||
| 54% | Duels won (%) | 46% |
| 9 | Dispossessed | 12 |
| 12 | Dribbles | 7 |
| 15% | Aerial duels (%) | 14% |
| 43% | Ground duels (%) | 35% |
| დაცვა | ||
| 15 | Interceptions | 7 |
| 31 | Clearances | 9 |
| 14% | Tackles won (%) | 7% |
| მეკარის თამაში | ||
| 10 | Goal kicks | 6 |
| 0 | Saves | 1 |
| -0.69 | Goals prevented | -2.30 |
| მოსალოდნელი გოლები პენალტების გარეშე | ||
| 1.0 | Non-penalty expected goals (npxG) | 1.0 |
| ატალანტა | მაჩვენებელი | რომა |
|---|---|---|
| მიმოხილვა | ||
| 2 | Corner kicks | 2 |
| 1 | Yellow cards | 0 |
| 1 | Total shots | 6 |
| 1 | Shots on target | 0 |
| 11 | Throw-ins | 12 |
| 0 | Offsides | 0 |
| 5 | Goal kicks | 3 |
| 0 | Goalkeeper saves | 0 |
| 12 | Tackles | 4 |
| 7 | Interceptions | 1 |
| 4 | Dribbles | 3 |
| 46 | Ball possession | 54 |
| 0.22 | Expected goals (xG) | 0.28 |
| 227 | Passes | 274 |
| 0 | Big chances | 0 |
| 8 | Free kicks | 6 |
| 169 | Accurate passes | 212 |
| დარტყმები | ||
| 1 | Shots inside box | 4 |
| 0 | Blocked shots | 4 |
| 0 | Shots off target | 2 |
| 0 | Shots outside box | 2 |
| 0 | Hit woodwork | 0 |
| შეტევა | ||
| 0 | Big chances missed | 0 |
| 0 | Offsides | 0 |
| 0 | Fouled in final third | 1 |
| პასები | ||
| 11 | Throw-ins | 12 |
| 10 | Accurate long balls | 17 |
| 22 | Final third entries | 35 |
| 3 | Accurate crosses | 3 |
| ორთაბრძოლები | ||
| 60% | Duels won (%) | 40% |
| 3 | Dispossessed | 9 |
| 4 | Dribbles | 3 |
| 7% | Aerial duels (%) | 8% |
| 24% | Ground duels (%) | 13% |
| დაცვა | ||
| 7 | Interceptions | 1 |
| 10 | Clearances | 5 |
| 8% | Tackles won (%) | 2% |
| მეკარის თამაში | ||
| 5 | Goal kicks | 3 |
| 0 | Saves | 0 |
| მოსალოდნელი გოლები პენალტების გარეშე | ||
| 0.2 | Non-penalty expected goals (npxG) | 0.3 |
| ატალანტა | მაჩვენებელი | რომა |
|---|---|---|
| მიმოხილვა | ||
| 1 | Corner kicks | 2 |
| 2 | Yellow cards | 1 |
| 6 | Total shots | 8 |
| 3 | Shots on target | 1 |
| 5 | Throw-ins | 10 |
| 1 | Offsides | 1 |
| 5 | Goal kicks | 3 |
| 0 | Goalkeeper saves | 1 |
| 8 | Tackles | 10 |
| 8 | Interceptions | 6 |
| 8 | Dribbles | 4 |
| 27 | Ball possession | 73 |
| 0.71 | Expected goals (xG) | 0.75 |
| 125 | Passes | 335 |
| 2 | Big chances | 1 |
| 3 | Free kicks | 8 |
| 82 | Accurate passes | 293 |
| დარტყმები | ||
| 4 | Shots inside box | 4 |
| 1 | Blocked shots | 2 |
| 2 | Shots off target | 5 |
| 2 | Shots outside box | 4 |
| 0 | Hit woodwork | 1 |
| შეტევა | ||
| 1 | Big chances missed | 1 |
| 1 | Offsides | 1 |
| 3 | Fouled in final third | 3 |
| პასები | ||
| 5 | Throw-ins | 10 |
| 4 | Accurate long balls | 14 |
| 22 | Final third entries | 38 |
| 2 | Accurate crosses | 5 |
| ორთაბრძოლები | ||
| 49% | Duels won (%) | 51% |
| 6 | Dispossessed | 3 |
| 8 | Dribbles | 4 |
| 8% | Aerial duels (%) | 6% |
| 19% | Ground duels (%) | 22% |
| დაცვა | ||
| 8 | Interceptions | 6 |
| 21 | Clearances | 4 |
| 6% | Tackles won (%) | 5% |
| მეკარის თამაში | ||
| 5 | Goal kicks | 3 |
| 0 | Saves | 1 |
| მოსალოდნელი გოლები პენალტების გარეშე | ||
| 0.8 | Non-penalty expected goals (npxG) | 0.8 |
შემადგენლობები
ატალანტა3-5-1-1
სათადარიგოები
დარტყმების რუკა
ატალანტა7 დარტყმა · 4 კარში · 3 გოლი · 1.00 xG
რომა14 დარტყმა · 1 კარში · 1 გოლი · 1.06 xG
ატალანტა1 დარტყმა · 1 კარში · 1 გოლი · 0.23 xG
რომა6 დარტყმა · 0 კარში · 0 გოლი · 0.29 xG
ატალანტა6 დარტყმა · 3 კარში · 2 გოლი · 0.77 xG
რომა8 დარტყმა · 1 კარში · 1 გოლი · 0.77 xG
- ატალანტა
- რომა
- გოლი
- კარში
- blocked
- კარს აცდენილი
- წერტილის ზომა = მოსალოდნელი გოლები
მოთამაშეთა რეიტინგები
ატალანტა14 შეფასებული
რომა16 შეფასებული
მოთამაშეთა სტატისტიკა
ატალანტა
| მოთამაშე | წთ | შეფ. | გ | ა | დარტ. | xG | პასი | საკვანძო პასი | ორთაბრძოლა | ართ. | მოგ. | ბარათები |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rafael TolóiDefender | 90′ | 8.2 | 1 | 1 | 0.19 | 31/49 | 7/10 | 6 | ||||
| 42Giorgio ScalviniDefender | 90′ | 7.7 | 41/52 | 7/9 | 1 | |||||||
| Teun KoopmeinersMidfielder | 90′ | 7.2 | 1 | 2 | 0.10 | 26/38 | 1 | 5/12 | 2 | |||
| 77Davide ZappacostaDefender | 90′ | 6.6 | 22/26 | 6/10 | 4 | |||||||
| Marten de RoonMidfielder | 90′ | 6.4 | 1 | 0.04 | 24/32 | 1 | 4/10 | 3 | ||||
| 57Marco SportielloGoalkeeper | 90′ | 6.3 | 7/19 | 1/1 | ||||||||
| 13ÉdersonMidfielder | 89′ | 7.1 | 23/28 | 7/10 | 1 | |||||||
| Duván ZapataForward | 89′ | 6.7 | 1 | 7/10 | 1 | 8/14 | 1 | |||||
| 8Mario PašalićForward | 82′ | 7.7 | 1 | 2 | 0.31 | 20/28 | 5/11 | |||||
| Joakim MæhleDefender | 82′ | 6.1 | 19/26 | 0/5 | ||||||||
| Berat DjimsitiDefender | 74′ | 6.6 | 24/32 | 4/8 | 1 | |||||||
| José Luis PalominoDefender | 16′ | 6.1 | 1 | 0.31 | 3/5 | 1/2 | 1 | |||||
| Merih DemiralDefender | 8′ | 6.3 | 1/2 | 1/1 | ||||||||
| Rasmus HøjlundForward | 8′ | 6.3 | 1/3 | 1/2 | ||||||||
| Brandon SoppyDefender | 1′ | — | 1/1 | |||||||||
| Luis MurielForward | 1′ | — | 1/1 | 1/2 | ||||||||
| 31Francesco RossiGoalkeeper | — | — | ||||||||||
| Jérémie BogaForward | — | — | ||||||||||
| Juan MussoGoalkeeper | — | — | ||||||||||
| Leonardo MendicinoMidfielder | — | — | ||||||||||
| 47Lorenzo BernasconiMidfielder | — | — |
რომა
| მოთამაშე | წთ | შეფ. | გ | ა | დარტ. | xG | პასი | საკვანძო პასი | ორთაბრძოლა | ართ. | მოგ. | ბარათები |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7Lorenzo PellegriniForward | 90′ | 8.2 | 1 | 3 | 0.13 | 29/38 | 1 | 5/8 | ||||
| 4Bryan CristanteMidfielder | 90′ | 6.8 | 68/75 | 4/12 | 2 | |||||||
| Zeki ÇelikDefender | 90′ | 6.8 | 50/64 | 1/3 | ||||||||
| Roger IbañezDefender | 90′ | 6.0 | 2 | 0.40 | 71/81 | 4/11 | 2 | |||||
| Rui PatrícioGoalkeeper | 90′ | 4.8 | 12/19 | 1 | ||||||||
| Diego LlorenteDefender | 89′ | 6.3 | 42/50 | 7/13 | 3 | |||||||
| Tammy AbrahamForward | 81′ | 6.6 | 3 | 0.22 | 15/23 | 1 | 8/14 | |||||
| Nicola ZalewskiDefender | 64′ | 6.8 | 3 | 0.07 | 28/37 | 3/5 | 1 | |||||
| 23Gianluca ManciniDefender | 64′ | 6.7 | 44/55 | 2 | 3/3 | 1 | ||||||
| Edoardo BoveMidfielder | 64′ | 6.6 | 20/26 | 6/11 | 1 | |||||||
| Ola SolbakkenForward | 64′ | 6.0 | 16/22 | 3 | 1/10 | |||||||
| Nemanja MatićMidfielder | 26′ | 6.8 | 34/36 | 3/4 | 1 | |||||||
| Stephan El ShaarawyForward | 26′ | 6.4 | 22/24 | 2/2 | 2 | |||||||
| Leonardo SpinazzolaDefender | 26′ | 6.3 | 28/32 | 1/4 | 1 | |||||||
| 21Paulo DybalaForward | 26′ | 6.3 | 3 | 0.19 | 21/22 | 1/4 | ||||||
| Andrea BelottiForward | 9′ | 6.3 | 1 | 5/5 | 1 | 0/3 | ||||||
| Benjamin TahirovićMidfielder | — | — | ||||||||||
| Cristian VolpatoMidfielder | — | — | ||||||||||
| Mady CamaraMidfielder | — | — | ||||||||||
| Marash KumbullaDefender | — | — | ||||||||||
| 99Mile SvilarGoalkeeper | — | — | ||||||||||
| Pietro BoerGoalkeeper | — | — |
დამოუკიდებელი წყარო
PitchAPI-ის ტაქტიკური ანალიზი
PitchAPI is an independent post-match source. Its xG and overlapping counts are displayed separately and are never blended into settlement statistics.
- მასპინძლის სქემა
- 3-4-2-1
- სტუმრის სქემა
- 3-4-2-1
PitchAPI-მ ეს მატჩი დააკავშირა, მაგრამ მატჩისშემდგომი ანალიტიკა ჯერ მიუწვდომელია.